Memorial Bahçelievler Hastanesi Açıldı

Memorial Bahçelievler Hastanesi Açıldı

Memorial Bahçelievler Hastanesi Açıldı

Bizi Takip Et


Memorial Sağlık Grubu’nun 11’inci hastane projesi ve Leed Platinum sertifikalı tam teşekküllü sağlık kompleksi Memorial Bahçelievler Hastanesi açıldı. Gelişmiş tanı ve tedavi üniteleri ile donatılan 320 yatak kapasitesine ulaşması planlanan ve toplam 72 bin metre karelik komplekste; biri hibrit olmak üzere toplamda 15 ameliyathane ve 49 yoğun bakım yatak kapasitesi, 135 poliklinik ve 31 müşahede odası bulunuyor. 21 Şubat 2018 Çarşamba günü düzenlenen basın toplantısında, Memorial Sağlık Grubu CEO’su Uğur Genç Memorial Bahçelievler Hastanesi ve grubun yeni yatırımları hakkında bilgi verdi.

TEKNOLOJİ VE KONFOR ÇAĞDAŞ MİMARİ İLE BULUŞTU

Uğur Genç, iyileşmenin, hastaneye atılan ilk adımda başladığı gerçeğine vurgu yaparak “Geleceğin sağlık anlayışını teknoloji ve hasta konforu ile buluşturan ve çağdaş mimarinin en güzel örneklerinden biri olarak tasarlanan Memorial Bahçelievler, lobi alanından polikliniklere, hasta bekleme noktalarından, doktor ve hasta odalarına kadar her mekan, hastaların tüm ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde dizayn edildi. Renk seçiminden, eşyaların formlarına, ışıklandırmadan seçilen aksesuarlara kadar her şey iyileşmenin bir parçası olabilecek özellikte planlandı. Lokasyon olarak özellikle yabancı hastaların da tercih edebileceği bir konuma sahip. Amacımız en zor branşlarda etik ve kaliteli sağlık hizmeti sunarak hastalarımızla buluşmak.” diye konuştu.

İNSANA VE DOĞAYA SAYGI İLKESİ İLE İNŞA EDİLDİ

Memorial Bahçelievler Hastanesi’nin, enerji ve çevre dostu tasarımda lider konumdaki kurumlara verilen ve en prestijli yüksek yeşil bina sertifikası olan “LEED Platinum” sahibi olduğunu da dile getiren Genç, “Hastanemiz hem insana hem doğaya saygı ilkesi ile hayata geçirildi. Projenin başladığı ilk günden itibaren çevre duyarlılığı, enerji verimliliği, atık yönetimi, sürdürülebilir alan planlaması ve iç ortam kalitesi gibi kriterlere göre inşa edildi. Tüm bu özeliklerle, USGBC (United States Green Building Council-Amerikan Yeşil Binalar Konseyi) tarafından yürütülen sertifikasyon programları arasında en yüksek derecelendirme anlamına gelen LEED Platinum sertifikasını aldık.” dedi.

TEKNOLOJİK ALT YAPI DAHA DA GÜÇLENDİRİLDİ

Memorial Bahçelievler Hastanesi’nin teknolojik altyapısı hakkında bilgi veren Genç, “Hastane; ileri teknolojik özelliklere sahip görüntüleme üniteleri, kompleks laboratuvarlar, fonksiyonel bir yapılanma ile tasarlanmış ameliyathaneler, hareket fonksiyonu olmayan ve bilinci kapalı hastaların mobilizasyonunu sağlayan “hasta lifti” teknolojisi, gün ışığı alan yoğun bakımlar, hibrit ameliyathaneler ve robotik teknolojiler ile donatıldı. Kanser tedavisinde ileri sistemlerden biri olan yeni nesil ışın tedavisi Elekta Versa HD SIGNATURE, hastaya konfor ve ayrıcalıklar sunan radyolojik görüntüleme sistemleri kullanılıyor. Bu sistemlerden; daha sessiz, geniş ve konforlu bir MR deneyimi sunan 3 Tesla MR teknolojisi, kaliteli ve güvenilir sonuçları ile öne çıkıyor. Yüksek teknoloji dual enerji BT ile vücudun tüm bölgeleri saniyeler içinde taranabiliyor. Kanserin teşhisi, evrelendirilmesi ve doğru bir tedavi planı çıkarılmasında çok önemli bir yeri olan Pet-CT teknolojisiyle de hastaya, en düşük doz radyoaktif madde ile görüntüleme olanağı sunuluyor. Özellikle üroloji, böbrek nakli, kadın hastalıkları, genel cerrahi  ameliyatlarında kullanılan da Vinci robotik cerrahi ile 3 boyutlu görüntü alınarak hem hasta hem de cerrah için konforlu bir ameliyat süreci geçirilmesine olanak sağlanıyor” şeklinde konuştu.

BİR YILDA 2 MİLYONDAN FAZLA HASTAYA ULAŞTIK

Memorial Sağlık Grubu CEO’su Uğur Genç, “2017 yılında 2 milyon ayaktan, 200 bin yatan hastamıza hizmet verdik ve 75 bin ameliyat gerçekleştirdik. 50 bin yabancı hastaya hizmet sunduk. Hastalarımızla iletişimi çok önemsiyoruz. Onları dinliyor, görüşlerini değerlendiriyoruz. Hastanemizde, suda doğum ve tüm hazırlık süreci odada yürütülen normal doğum gibi özellikli üniteler de mevcut. Bunun dışında çocuklarımızın sağlığı için her türlü detayın düşünüldüğü pediatri bölümümüzde de açık oyun parkı bulunuyor.” ifadelerini kullandı.


İçeriği Paylaşın