Pfizer Dünya Sağlık Dostları Her Yerde

Pfizer Dünya Sağlık Dostları Her Yerde

Pfizer Dünya Sağlık Dostları Her Yerde

Bizi Takip Et


Pfizer Dünya Sağlık Dostları Programı, dört yıl önce Pfizer CEO’su Hank McKinnell tarafından yaratıldı. Pfizer çalışanlarına altı aya varan sürelerde gelişmekte olan ülkelerde çalışarak hastalıklarla savaşıma katılma şansı sunan bir gönüllülük programı olan Pfizer Dünya Sağlık Dostları, dört yıl içerisinde beklentil dünyanın birçok yerinde ihtiyacı olanların yardımına ulaştı.

Bugüne kadar program dahilinde 18 ülkeden 100 Pfizer gönüllüsü, 29 ülkede yerel sağlık örgütleriyle işbirliği yaparak AIDS, tüberküloz, sıtma gibi önemli hastalıklarla ilgili çalışmalar yaptılar. Grubun yarısından çoğu Afrika, diğer yarısı Vietnam, Honduras ve Doğu Avrupa’da gönüllü olarak hizmet verdi.

Pfizer CEO’su Hank McKinnell, “Dünya Sağlık Dostları, deneyimlerini yerel sağlık çalışanlarına aktararak hastalıkların tahrip ettiği toplumların sağlık sistemlerini desteklemek adına kalıcı katkılarda bulunmaktadır. Pfizer Dünya Sağlık Dostları Programı sivil toplum kuruluşları ile özel sektörün, insanların hayatlarının kayda değer ve sürdürülebilir bir şekilde geliştirilmesi için yenilikçi işbirliklerini temsil etmektedir” dedi.

Hayata geçtiği 2002 yılından bu yana dünyanın farklı noktalarından 100 Pfizer çalışanın gönüllü olarak katıldığı Pfizer Dünya Sağlık Dostları Programı, hastalık ve fakirliğin sebep olduğu kritik sağlık ihtiyaçları için yerel kaynakların yaratılmasına destek oluyor. Dünya Sağlık Dostları, sağlık temelli yeni programlar geliştirmek; hastaların ve toplumların ihtiyaçlarına cevap veren olanakları yükseltmek amacıyla, yerel sağlık mensupları ve araştırmacılarla bilim, teknoloji, iletişim, sağlık eğitimi ve finans alanlarındaki bilgilerini paylaşıyor.

Kaynak: Pfizer web sitesi
(www.pfizer.com.tr)


İçeriği Paylaşın